ویدیو: براق کننده رزین اپوکسی – معرفی 2 ماده پولیش

براق کننده رزین اپوکسی - آموزش ویدیویی

ویدیوی آموزش براق کننده رزین اپوکسی

معرفی مواد مخصوص پولیش رزین

 

 

 

براق کننده رزین چیست و چگونه استفاده میشود؟

بعد از اتمام ساخت میز رزینی، باید 7 روز زمان بدهید تا رزین اپوکسی به 99% سختی برسد. در فصل دوم کتاب تکه چوبهای پولساز دقیقاً توضیح داده‌ام که ژلتایم رزین و کیورینگ تایم چیست و چگونه رزین به نهایت استحکام خواهد رسید.

 بعد از این مدت میتوانید میز رزینی را از قالب جدا کرده و مراحل ساب و پولیش میز رزینی را انجام دهید. 

 

رزین شاین چیست ؟

بعد از خارج کردن قطعه رزینی از قالب، معمولاً ایراداتی دیده میشود و یا سطح کار شفافیت لازم را برای ارائه به مشتری ندارد به همین دلیل ساب و پولیش رزین انجام میشود.

بعد از ساب میز رزینی، باید میز را پولیش بزنید. براق کننده رزین اپوکسی مواد خاصی هستند که باید از آنها استفاده کنید. این مواد عمدتاً با پولیش خودرویی مشابهت دارد به این معنی که شما میتوانید از پولیش مخصوص رنگ خودرو برای براق کردن رزین استفاده کنید ولی نه از هر پولیشی!

 

آیا میتوان از شیر پولیش رزین استفاده کرد؟

بله، شیر پولیش رزین هم جزو مواد براق کردن رزین اپوکسی است که میتوانید استفاده کنید.

 

علت مات شدن رزین بعد از ساب زدن چیست؟

رزین اپوکسی ساب پذیر است، به این معنی که شما میتوانید خط و خش ایجاد کنید و آنرا با ساب برطرف کنید. برای پیشگیری از ایجاد خط و خش بعد از ساب زدن رزین این مطلب را بخوانید: آیا رزین اپوکسی ضد خش داریم؟

 

حتما بخوانید!  آموزش سینی رزینی با تکنیک سنگ مرمر

آیا لاک براق کننده رزین داریم؟

ابتدا باید ببینیم منظور از لاک براق کننده چیست. بعضی مواقع منظور از لاک براق کننده، لاک پلی اورتان است که در انتها روی کار پاشش میشود. این لاک میتواند از ایجاد خط و خش روی رزین تا حد زیادی جلوگیری کند.

بعضی از دوستان هم به روغن های گیاهی مثل Monocoat و Osmo که در میزهای لایو اج Live edge استفاده میشود، لاک براق کننده میگوید که در این ویدیو توضیح آنرا گفته ام حتماً به دقت گوش دهید.

 

نحوه پولیش زدن رزین اپوکسی چیست؟

در این کلیپ 2 ماده بسیار عالی که خودم استفاده میکنم را برای شما معرفی کرده ام. حال اگر میز رزینی Live Edge تولید میکنید که روی کار را کفتراش کرده و چوب لمس میشود بهتر است از روغن های گیاهی مخصوص چوب و رزین استفاده کنید. (فصل چهارم کتاب تکه چوبهای پولساز آموزش ساخت این میز را توضیح داده ام)

 

با آرزوی موفقیت

حامد شاهسوندی – نویسنده کتاب تکه چوب های پولساز

امتیاز شما (سمت چپ بیشترین امتیاز)
[آراء: 4 امتیاز: 3.8]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای خرید رزین و ملزومات وارد فروشگاه شویدلیست محصولات
+