رفع مشکلات حباب گیری اپوکسی با شعله (تورچ)

اگر به شکل ناصحیح از تورچ برای حباب گیری اپوکسی استفاده کنیم چه مشکلاتی ایجاد میشود؟

ما برای حباب گیری اپوکسی از شعله و تورچ اتمی استفاده میکنیم ولی اگر قوانین استفاده از شعله را رعایت نکنیم به مشکلات بسیار زیادی برخورد خواهیم کرد.

 

چه مشکلاتی؟

مشکلات استفاده از تورچ برای حباب گیری اپوکسی زمانی اتفاق میافتد که شعله مشعل خیلی نزدیک به سطح باشد، یا مشعل را بیش از حد طولانی در یک مکان نگه دارید. در این حالت احتمال دارد رزین اپوکسی شما تغییر رنگ دهد و به زردی گرایش و یا دوده شعله روی سطح بنشیند. یا روی سطح کار به اصطلاح موج بیافتد و بدترین حالت این است که گرمای زیاد شعله باعث شود که سطح رویی رزین ژل شود و حباب های زیرین به اصطلاح در زیر آن گیر بیافتند.

 

روش پیشگیری

برای جلوگیری از این اتفاق کافی هست که مشعل خود را حدود 15 سانتی متر دور تر از سطح کار نگه دارید تا حرارت شعله از دور با رزین در تماس باشد. با این روش حباب گیری اپوکسی خواهید دید که حباب ها بلافاصله ناپدید می شوند. اگر در این مرحله از بین نرفت به این معنی است که حباب در عمق رزین هست و باید چند دقیقه صبر کنید تا به سطح رزین بیاید و دوباره از مشعل استفاده کنید.لطفا برای اطلاع بیشتر از نحوه استفاده از تورچ به مقاله مربوطه در وبسایت اپوکسی کار مراجعه کنید.

 

روش استفاده از تورچ برای حباب گیری رزین اپوکسی

حالا چگونه کار خود را تعمیر کنیم ؟

اگر روی کار موج افتاده بود و یا روی سطح زود ژل شده بود و حباب های زیرین خارج نشده بودند به سادگی روی رزین را با دقت سنباده نرم بزنید، هدف از ساب زدن نه تنها از بین بردن ایرادات پیش آمده است، بلکه با این کار یکسری خط و خش و دندانه روی سطح ایجاد میشود که وقتی لایه بعدی رزین را روی سطح اعمال میکنیم،مطمئن خواهیم بود که قدرت چسبندگی این دو لایه به حداکثر میزان خود رسیده است.

 

حتما بخوانید!  پاسخ 5 سوال درباره ساخت میز رزینی با ارتفاع زیاد

استفاده از سنباده

انتخاب شماره سنباده و زبری آن بستگی به شدت ناهمواری ایجاد شده بر روی سطح شما دارد. اگر مشکل سطحی است از سنباده های بسیار نرم تا نرم استفاده کنید. در مرحله بعدی، همه گرده های رزین وهاردنر را با یک حوله یا دستمال کاغذی مرطوب پاک کنید. در صورت لزوم چندین بار این مرحله را تکرار کنید تا همه آثار گرد و غبار را از بین برود.دقت کنید که قبل از ریختن لایه جدید ، سطح کارشما باید کاملاً تمیز باشد.

 

اعمال لایه جدید

سپس، مخلوط رزین اپوکسی و هاردنر را با دقت و با توجه به نسبت اختلاط رزینی که خریداری کردید اندازه گیری و مخلوط کرده و طبق دستور مصرف بر روی سطح بریزید.
برای جلوگیری از نشستن گرد و غبار و آلودگی روی سطح رزین خیس،یک پوشش قرار دهید و 24 ساعت صبر کنید تا سطح کار شما خشک شود.

 

موفق باشید

گروه آموزشی اپوکسی کار

5/5 ( 2 نظر )

مقالات زیر را از دست ندهید:

۲ دیدگاه برای “رفع مشکلات حباب گیری اپوکسی با شعله (تورچ)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *